יפעת אורון

טק קראנץ׳ מרעידה את האקוסיסטם המקומי

יפעת אורון
התרחשות חדשה מרגשת בשבועות האחרונים את קהיליית ההייטק הישראלית. טק קראנץ׳ (TechCrunch), הבלוג הטכנולוגי המוביל בעולם, יערוך את הכנס הראשון שלו בסטארט אפ ניישן שלנו, וההתרגשות באקוסיסטם המקומי גדולה. יפעת אורון, מנכ"לית לאומי טק בטור חגיגי לקראת האירוע.

טק קראנץ׳ הוקם בשנת 2005 וכאמור נחשב כיום לבלוג הטכנולוגי מס' 1 בעולם. לטק קראנץ׳ 12 מיליון קוראים יוניקים ו– 37 מיליון חשיפות בחודש, וקהל העוקבים אחריה מונה כ-2 מיליון עוקבים בטויטר, לינקדאין, גוגל ועוד. המהדורה האינטרנטית של טק קראנץ' מופיעה באנגלית, יפנית, סינית ואפילו צרפתית. מימדי החשיפה וההשפעה העצומה של החברה בעולם ההייטק, עמדו בבסיס רכישתה ע״י ענקית התקשורת AOL בשנת 2010.

 

אחד ממקדמי ההשפעה הגדולים של טק קראנץ׳ הוא כנסי ה- TechCrunch Disrupt המפורסמים שהיא עורכת מידי שנה במוקדי ההייטק בעולם, לרבות: סן פרנסיסקו, ניו יורק, לונדון ובייג'ין. בכנסים אלה מציגות חברות הייטק חדשות את המצאותיהן, חידושיהן וטכנולוגיות חדשות ופורצות דרך בפני מובילי התעשייה, לרבות משקיעים, קרנות הון סיכון, נציגי מדיה חשובים, בלוגרים ועוד.

 

לאור כל אלה, אין זה מפליא כלל וכלל שהאקוסיסטם המקומי נרגש לקראת הכנס הראשון של טק קראנץ׳ בישראל, שיתקיים ב-22 ביוני בטראסק שבנמל תל אביב, בשיתוף בנק לאומי.

 

כקבוצת הבנקאות החדשנית בישראל וכמי שמתמקדת ומתמחה בענף ההייטק בישראל, חתרה קבוצת לאומי לשיתוף פעולה אסטרטגי עם טק קראנץ׳. לשמחתנו, שיתוף פעולה זה התממש, ואת פירותיו הראשונים נראה כולנו בכנס משותף שיוקדש ליוזמות החדשניות ביותר בישראל. הכנס הראשון של טק קראנץ׳ בישראל ייפתח ע״י מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק-עמינח, המעורה בתחום ודוחפת בכל כוחה לשילוב טכנולוגיות חדשות אשר יפשטו את עולם הבנקאות, ייעלו ויוזילו את עלויותיו, ויקרבו אותו אל הלקוחות. בכנס גם יתחרו סאטרטאפים מובילים בישראל, בפני צוות שופטים בכיר מקרב מנהלי קרנות, יזמים והעורכים הבכירים של טק קראנץ׳, על הזכות להציג את חברתם בכנס השנתי היוקרתי TechCrunch Disrupt שיתקיים בלונדון בדצמבר 2016.

 

בשנים האחרונות מספר חברות ישראליות קטפו את המקומות הראשונים בכנסי ה- Disrupt, ביניהן Soluto (מקום ראשון בכנס Disrupt New York 2010 ו-Shaker  (מקום ראשון בכנס Disrupt San Francisco 2011). ניתן לראות כי חברות אלו ביצעו קפיצת מדרגה משמעותית וגייסו סכומים נכבדים עקב החשיפה לה זכו בטק קראנץ'.  

 

קבוצת לאומי בהובלת לאומיטק, זרוע בנקאות ההייטק של הקבוצה, הפכה בשנים האחרונות לבית הפיננסי של חברות ההייטק הישראליות, בכל שלב – משלב הסיד ועד לשלב הבגרות, ובכל מקום – בארץ ובעולם. החיבור של לאומיטק אל קהיליית ההייטק הישראלית הוא מיוחד ומרגש, תוך שאנו מספקים לחברות את כל המעטפת הפיננסית להן הן זקוקות, תוך התאמת הכלים הפיננסיים לעולם ההייטק הדינמי, מעניקים להם שירותים ומוצרים ייחודיים בנוף הבנקאות המקומי, ומייצרים עבורם ערך גדול ומתמשך. מקץ שנתיים לפעילותנו,  לאומיטק משרתת חלק ניכר מחברות ההייטק הישראליות, בארץ ובעולם, ומובילה עשרות עסקאות של מימון בענף הטכנולוגיה הישראלי.

 

החבירה של לאומיטק לטק קראנץ׳ היא דוגמא מצוינת להבנת הצרכים של לקוחותינו ולחתירה הבלתי מפסקת שלנו  ליצירת ערך מוסף ללקוחות, מעל ומעבר לעולם הבנקאות המסורתי.

 

לפרטים נוספים אודות הכנס של טק קראנץ' בשיתוף לאומי ולאומיטק:

https://techcrunch.com/event-info/meetup-pitch-off-tel-aviv-2016/