שי אזיזה

ניהול עסק ישירות מהאפליקציה

שי אזיזה
זה בטח יישמע לכם כמו מנטרה שחוקה. גלובליזציה, מהפכה טכנולוגית, קידמה, דור האינסטנט, ה"כאן ועכשיו" – כולן מילות מפתח בעידן של היום. שחוקות, אבל הולכות והופכות רלוונטיות מיום ליום. והן רלוונטיות פי כמה ליזם שרוצה להקים עסק. כללי המשחק בעולם החדש הולכים ומשתכללים. ובעל עסק שרוצה להצליח חייב להכיר אותם, ולשחק לפיהם. שני כללי אצבע: הראשון – זמינות. השני – הסתגלות מהירה לשינויים.

אז והיום.

בימים עברו, זה שלפני המחשב, האינטרנט, הסמארטפון, גבולות הגזרה שבתחומם קמו ופעלו רובם המכריע של בתי-העסק הצטמצמו לכדי מרחב גיאוגרפי מוגבל . ברוב המקרים היה מדובר בגבולות של השכונה/העיר/ מדינה בתוכה הם פעלו. רק מתי-מעט עשו ביזנס עם חוץ-לארץ. מרבית העסקים היו שכונתיים. השיווק – מפה לאוזן, והשירות – אח, השירות של פעם.
 

כיום, המציאות שונה לחלוטין. המהפכה הטכנולוגית הסירה חסמים וגבולות, הפכה את העולם ל"שטוח", יצרה המון הזדמנויות ליזמים חדשים. העולם הפך לקטן. כל יזם מתחיל יכול להפוך לעסק גלובלי. רק לפני 50 שנה לא היינו מאמינים שבעל עסק קטן ממושב בגלבוע שמייצר שמן זית  יוכל לבצע עסקאות שוטפות עם לקוח גדול מבייג'ין, בקצהו השני של העולם.
 

אבל "אין ארוחות חינם". הטכנולוגיה מייצרת הזדמנויות, אבל תובעת מבעל העסק להסתגל אליה. אלו ש"נרדמים בשמירה" מאחרים את הרכבת.

התפתחות הטכנולוגיה ובניית הפלטפורמה העסקית סביבה הפכה בשנים האחרונות להיות מרכיב קריטי להצלחת העסק. אבל הי! אל דאגה. יש פתרון: מה זה מלבן, מצלצל, שולחת הודעות, מצלם, מעדכן ומנהל את החיים שלנו, 8 אותיות? הסמארטפון, כמובן. הוא מאפשר לכל בעל עסק, שנע ונד בין פגישות, ישיבות, ספקים ולקוחות – להיות זמין.

הסמארטפון הפך להיות מוצר צריכה הכרחי לכל אדם באשר הוא ועל אחת כמה-וכמה כשמדובר בבעל עסק.

 

היכן אתם כבעלי עסק נדרשים לזמינות?

1. זמינות ללקוחות– לוודא כי הלקוח ביצע תשלום ולהעביר לו בתמורה את הסחורה או השירות.

לדוגמה: אתם לקראת עסקה חשובה וחייבים לקבל בזמן אמת את מצב החשבון והביטחונות בחשבון כדי שתוכלו לבצע תשלום מלא ולצלוח את העסקה בהצלחה.

במקרים כאלו, תוכלו להיעזר באפליקציית לאומי לקבלת מידע על החשבון כולל: ריכוז יתרות, מידע לגבי מגוון הביטחונות, אשראים, סחר חוץ ועוד.
 

2. ניהול תשלומים מול ספקים – לשלם בזמן זה שם המשחק, יצירת אמון טוב בין הספקים לעסק חשובים בקבלת מלאי בזמן וקבלת תנאי תשלום טובים מהספק. מצאו את הדרכים בהן תוכלו לעשות זאת בקלות מכל מקום.
 

3. משכורות לעובדים– כל עסק חייב לשלם משכורות בזמן.

יום של בעל עסק תמיד עמוס באינסוף משימות: הזמנות שנתקעו, לקוחות שמתקשרים, עובדים שצריך להכשיר, דברים שצריך לתקן, פגישות שממלאות את היומן ומה לא? ובין כל אלה אתם חייבים לחתום ולאשר את המשכורות של כל העובדים.

איזו תחושה טובה לדעת שאישרתם את תשלום המשכורות בזמן כשאתם מחכים לפגישה אצל לקוח או ממתינים על הקו של המכס, אתם יכולים להיות רגועים ולדעת שמשימה אחת סופר-חשובה כבר בוצעה.

 

וזה לא הכל, תוכלו לבצע תשלום לספקים וגם העברת משכורות בבת אחת לרשימת מוטבים מבלי לחזור על התהליך פעם אחר פעם לכל מוטב בנפרד. 
 

4. התעדכנות בפיתוחים חדשים בענף שלכם– להכיר את המתחרים, להכיר את השוק בו פועלים, להיות פתוחים לשינויים תוך כדי תנועה להגדלת הרווחים וחשיפת העסק לצרכנים הפוטנציאליים.

דוגמאות למקורות מהם תוכלו לקבל עדכונים שוטפים וכלים רלוונטיים לניהול ושיווק העסק: לאומי עסקים בפייסבוק וערוץ לאומי ביוטיוב. מוזמנים להיכנס להתרשם.
 

5. ניהול החשבון העסקי– לקבל את כל המידע הרלוונטי על החשבונות בזמן אמת לצורך שליטה ובקרה בעסק.

קיבלתם שיקים מלקוחות ואתם צריכים להפקיד אותם בחשבון. יש יותר קל ונוח מלקבל הודעת SMS בזמן אמת שהשיק הופקד? יותר מזה, השיק חזר מדוע לא לקבל הודעת און ליין ולדאוג להסדיר את התשלום עם בעל השיק.
 

להורדת אפליקצית לאומי