חנוך נבנהויז

חשבון עסקי במובייל: אישור הוראות בנקאיות

חנוך נבנהויז
המכשירים הסלולריים יכולים להקל ולקצר את תהליך אישורן של פעולות בנקאיות

המכשירים הסלולריים יכולים להקל ולקצר את תהליך אישורן של פעולות בנקאיות, ואף מאפשרים לבעלי עסקים להיות עם יד על הדופק בכל הקשור לחשבון הבנק העסקי
מנהלים רבים מכירים את הסיטואציה הבאה: אתם באמצע ישיבה חשובה רבת משתתפים ופתאום מכניסים לכם פתק עליו כתוב: “אתה חייב לצאת כדי לאשר העברה בנקאית”.
הסיטואציה הזו בעייתית עוד יותר כשנמצאים מחוץ למשרד או ביום שישי כשסוף סוף יש קצת זמן להיות בבית.
העולם הדיגיטלי והזמינות של המכשירים הסלולריים יכולים להקל מעט ולקצר את תהליך אישורן של פעולות בנקאיות, ומאפשרים לבעלי עסקים ולמנהלים להיות עם היד על הדופק בכל הקשור לחשבון הבנק העסקי, זאת על ידי שימוש במערכת גלישה ישירה לעסקים – אתר אינטרנט מאובטח באמצעותו ניתן לבצע מגוון פעולות בנוחות וביעילות ולקבל מידע על החשבון העסקי.

 למעשה, באמצעות הורדת אפליקציה ייעודית ושימוש בחתימה סלולרית, מאפשרת המערכת למורשי חתימה בחברה לאשר הוראות בחשבון דרך הטלפון הסלולרי האישי.

כך, במקום לשבת מול מחשב ספציפי עליו מותקן רכיב אבטחה המאפשר חתימה על ההוראה, מועברת מהמחשב במשרד הוראה על ידי הגורם המוסמך לכך, ומורשה החתימה יכול להיכנס מהטלפון האישי שלו, מכל מקום ובכל עת, לקבל את כל הפרטים על ההוראה ולאשר אותה.

 על ידי שימוש בחתימה סלולרית, בעל העסק או מנהליו מרוויחים פעמיים: מצד אחד הם יחסכו זמן רב ויוכלו לחתום מכל מקום (ניתן להתעדכן בהוראות הממתינות לחתימה בשאילתא “ניהול חתימות”), ובמקביל, הם יקבלו שליטה על החשבון העסקי – והכל באתר מאובטח המיועד לכך.

נוסף על כך, ביצוע פעולות באמצעות המערכת מקנה הטבות בעמלות על פעולות.

 בין הפעולות שניתן לבצע דרך השירות: תשלום חשבונות (בזק, חשמל, עיריות ומוסדות ממשלתיים); העברה בין חשבונות; העברת משכורות; ביטול שיק; הזמנת שיק אישי; הפקדה לפק”מ; המרות מט”ח ועוד.

יש לציין, כי באמצעות המערכת ניתן לשלוט בביצוע העברה כספית על ידי הגדרה של התהליך במלואו: מי מורשה להזין את ההוראה מהמחשב במשרד, מי יחתום על ההוראה וכמה חתימות יידרשו (ניתן לקבוע מדרגות סכומים וקבוצות חותמים).

 

אופן ההצטרפות לשירות קל ומהיר:

1. נכנסים לאתר “לאומי לעסקים” ולוחצים בסרגל העליון על “ניהול חתימות” ובתפריט הצידי בוחרים ב”הצטרפות לשירות חתימה בסלולר”

2. לאחר מכן מאשרים את השירות

3. בשלב הבא, תקבלו אישור להרשמה

4. על מנת לוודא שהתהליך הושלם, יש להיכנס לאפליקציית לאומי בסלולר בכדי לקבל חיווי כי הרישום בוצע בהצלחה

5. מרגע זה, ניתן להתחיל לעבוד ולחתום על הוראות (מסומן בעיגול)

השרות זמין באייפון (גירסא 6.0 ומעלה) ובאנדרואיד (גרסה 4.0 ומעלה)