חנוך נבנהויז

בלי עמלה, בלי תור – ועם פטור

חנוך נבנהויז
נא להכיר: שירות לאומי Pay מאפשר לעסקים לשלם ישירות – דרך חשבון הבנק

נא להכיר: שירות לאומי Pay מאפשר לעסקים לשלם ישירות – דרך חשבון הבנק – מסים, אגרות, קנסות ותשלומים אחרים עד ה-19 לחודש.
כל חודש הוא מגיע כמו שעון. קבלו אותו במחיאות כפיים: ה-15 לחודש בכבודו ובעצמו.
כן כן, כל חודש הוא לא מפספס ומגיע בדיוק בזמן, ואיתו גם תשלומי המיסים שיש לשלם ללא איחור. בדרך כלל מדובר בסכומים לא מבוטלים, אשר אם היו נשארים אצלנו בחשבון, היה לנו עוד קצת אוויר לנשימה, ובוודאי היה לנו מה לעשות עם הכסף. שלא לדבר על הביורוקרטיה והזמן שהיום הזה גוזל מאיתנו: להכין שיק, לשלוח נציג מטעם העסק לבנק (לבזבז זמן עבודה של אותו נציג), לחכות בתור, להחתים את השובר בפנקס, לתייק, לשמור את השובר, להעביר אותו לרו”ח/ מנהל כספים… זה לא נגמר. תראו כמה זמן, אנרגיה (וכסף) צריך להשקיע על פעולה פשוטה של תשלום מיסים, אשר חוזרת על עצמה כל חודש מחדש, ואיתה כל התהליך כולו.

כולנו מכירים את המשפט האגדי, שנכון במיוחד לבעלי עסקים, “זמן שווה כסף“, ובמקרה הזה מדובר בהרבה זמן ובהרבה כסף, אשר מתבזבזים על תהליך פשוט של תשלום מיסים. הרשו לי להציג בפניכם את שירות לאומי PAY, שיקל על העסק שלכם. זהו שירות תשלומים מקוון לרשויות, המאפשר לכם לשלם מסים וחובות אחרים במהירות, ביעילות – וללא עלות.

שרות לאומי Pay, משלב שורה של יתרונות:

  • אפשרות לדחיית התשלום: התשלום באינטרנט מאפשר לדחות במספר ימים את תשלומי המע”מ ומס הכנסה (בכפוף להנחיית רשות המיסים). על פי פרסומי אתר רשות המיסים, ניתן לשלם סוגים מסוימים של תשלומי מס הכנסה ומע”מ  עד ה-19 לחודש !
  • ביטחון: גלישה בטוחה באחריות. אין צורך להזין מספר כרטיס אשראי או למסור את פרטי החשבון.
  • חיסכון בזמן: לא צריך ללכת לדואר, לבנק או לחכות בתור. תהליך התשלום באינטרנט הינו פשוט, מהיר ומיידי.
  • חיסכון בכסף: השירות ניתן ללא תשלום עמלה.
  • זמינות: השירות זמין 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
  • מעקב ובקרה: שמירת מידע על התשלומים שבוצעו בעבר. 

משכנע, לא? משכנע אף יותר כאשר תראו, שלא מדובר רק בשירות המאפשר לבצע תשלומים של מס הכנסה ומע”מ, אלא בשורה ארוכה של אפשרויות נוספות כמו תשלומים לביטוח הלאומי, קנסות ואגרות. להלן רשימה מפורטת של התשלומים הניתנים לביצוע

איך משלמים?

הכניסה לשירות זה פשוטה למדי: היכנסו לחשבונכם דרך אתר לאומי. בתפריט העליון בחרו בחוצץ “עובר ושב”. לאחר שנכנסתם אליו, גשו לתפריט הצידי ותחת “העברות ותשלומים”, לחצו על הכפתור “תשלומים – לאומי Pay”.

ובכל זאת, לפני שמתפזרים, הנה כמה תנאים לקבלת השירות:
תשלומי מס הכנסה, מע”מ וביטוח לאומי מוגבלים לתקרה של 10 מיליון  שקלים; שאר התשלומים לרשויות ממשלתיות מוגבלים לתקרה של מיליון שקלים; ותשלומים לרשויות מקומיות מוגבלים לתקרה של 6,000 שקלים. השירות מותנה בקיום יתרה מספקת בחשבון הבנק.