עוזי ששון

קרן לאומי לעסקים

עוזי ששון
בימים אלה משיק בנק לאומי את הקרן הגדולה בישראל לעסקים קטנים ובינוניים.

בימים אלה משיק בנק לאומי את הקרן הגדולה בישראל לעסקים קטנים ובינוניים. בידקו אם גם אתם זכאים ליהנות ממנה
עסקים קטנים ובינוניים הם שחקנים מרכזיים בצמיחה ובתעסוקה בכל משק, והם מהווים את עמוד השדרה של כלכלות לאומיות. לצד יתרונות רבים שקיימים לעסקים קטנים ובינוניים, ישנם גם לא מעט חסמים: קשיים ביורוקרטיים, מחסור בידע ניהולי, השקעות לא מספקות במחקר ופיתוח ובשיווק. חסם מרכזי נוסף בהתפתחות של עסק קטן הוא נגישות מוגבלת לאשראי זול – וזמין.

עסקים קטנים ובינוניים רבים יתקשו להתמודד עם מסלולי האשראי הקונבנציונאליים עקב העדר הון או בטחונות פיננסיים ראויים. לצורך התמודדות עם חסם זה, הוקמו במדינות שונות – וגם בישראל – קרנות המעניקות הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים.

בנק לאומי, שהתמחה במהלך השנים בטיפול והענקת שירות לעסקים קטנים ובינוניים, השיק בימים אלה מהלך מקיף לטיפול בעסקים אלה, ובמסגרת מהלך זה הקים את 'קרן לאומי לעסקים' – קרן ייחודית לעסקים קטנים ובינוניים.

כראש ענף אשראי מסחרי בחטיבה הבנקאית, שמעתי לאורך השנים מבעלי עסקים שונים ו/או מנהלי סניפים בשטח, שנפגשים מידי יום עם בעלי עסקים, בצורך בליווי – הן פיננסי והן בכלים ושירותים תומכים. כך נולדה 'קרן לאומי לעסקים', הנותנת מענה בדיוק לצרכים אלו ומאפשרת טיפול מהיר ויעיל בבקשת הלקוח, תוך הקלה משמעותית בביטחונות ובמחיר אטרקטיבי. הקרן צפויה  לענות על צרכיהם של מרבית הפונים, ואף תיצור בסיס חיובי להרחבת הפעילות  עם לקוחותינו ועם לקוחות בנקים אחרים.

סניפי החטיבה הבנקאית של לאומי עומדים לרשות הלקוח העסקי הקטן ומציעים לו מגוון רחב של מוצרים ושירותים , אשר ביחד  נותנים מענה לכל צרכי העסק המתפתח, גם בהמשך פעילותו מול הבנק.

מה מייחד את קרן לאומי לעסקים?

ראשית חשוב לציין, כי הקרן שבנק לאומי השיק היא הקרן הגדולה בישראל לעסקים קטנים ובינוניים, בהיקף כולל של 3 מיליארד שקל.

מעבר לגודל, הקרן מתמודדת בהצלחה עם שני החסמים המרכזיים של העסק – זמינות לאשראי ומהירות התגובה. הקרן מעניקה הלוואות בתנאים מועדפים ובאישור המהיר ביותר במערכת הפיננסית בישראל – וללא בירוקרטיה מיותרת.

'קרן לאומי לעסקים' היא קרן בבעלות לאומי בלבד, ללא ערבות מדינה. עובדה זו מאפשרת לה להציע ללקוחותיה את מסלול האישור המהיר ביותר שקיים היום בישראל – תוך 14 ימי עסקים בלבד.

תהליך קבלת ההלוואה נעשה דרך ועדת אשראי חיצונית (הלקוח בוחר אחת מחמש חברות) ומגיע היישר לאישור הסניף.

מה אפשר לקבל מהקרן?

אשראי: 300,000 שקלים – 1,000,000 שקלים.

בטחונות: 25% בלבד מגובה ההלוואה.

ריבית:  P + 1.9%

תקופה: עד 5 שנים.

אופן ההחזר: תשלומים חודשיים עם אפשרות לגרייס – דחיית תשלום הקרן עד שנה.

למי מיועדת הקרן?

הקרן מיועדת בעיקרה לעסקים בעלי ותק של שנה לפחות – ואשר חלפו לפחות 12 חודשים מיום שנרשם כעוסק מורשה, או כשותפות, או כחברה. במקרים מיוחדים יוכלו גם עסקים בהקמה להגיש בקשה להלוואה.

לקוחות כל הבנקים יכולים ליהנות מהקרן, תאגידים ועוסקים מורשים.

בעלי מחזור של 1-20 מיליוני שקלים לשנה.

אובליגו בנקאי של עד 5 מיליון שקלים: עסק בעל אשראי מצרפי שאינו עולה על 5 מיליון ש"ח סך כל החובות וכל האשראים מכל מין וסוג שהם, (כולל ההלוואה במסגרת הקרן לעסקים קטנים) של העסק ושל הבעלים של העסק ושל כל הישויות המשפטיות הנוספות שהעסק ו/או הבעלים בעסק שותפים בהם ו/או מחזיקים בהם למעלה מ- 33% מההחזקות או מזכויות הניהול.

ההלוואה ניתנת למטרת פעילות העסק המבקש לבצע השקעה ו/או הרחבת העסק (עד 80% מהיקף ההשקעה), ובהתאם למדיניות האשראי של הבנק.

'קרן לאומי לעסקים' היא חלק מזירת העסקים החדשה שלאומי השיק בימים אלו, הכוללת מעטפת של כלים ושירותים המיועדים לקידום צמיחתם של עסקים קטנים ובינוניים.

הנכם מוזמנים להיכנס ולהתרשם מזירת העסקים של לאומי – כל מה שהעסק שלך צריך בשביל להצליח!

הערה: אי עמידה בפרעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל