שירה סימונוביץ'

עוד מעט זה מגיע – שבוע היזמות הגלובלי 2017 בישראל

שירה סימונוביץ'
חדשנות, דמיון ויצירתיות הן המנוע של היזם הצעיר, הצטרפו אלינו לאירועי השבוע בישראל שיתקיימו בין ה 12-19.11.17.

בעולם שאנו חיים בו היום, תכונות כמו חדשנות, דמיון ויצירתיות הן מנוע חשוב ומהותי עבור היזם הצעיר, בעזרתן אפשר באמת להפוך רעיונות למציאות. בדיוק בגלל זה החלה קרן "קאופמן" האמריקאית לערוך אירועים מיוחדים מסביב לעולם הנקראים "שבוע היזמות" ונערכים בכ-170 מדינות בשבוע השלישי של נובמבר. מטרת הפרויקט היא לעודד יזמים צעירים לשלב את התכונות הנ"ל, הקרן זוכה לתמיכתם של ראשי מדינות, פוליטיקאים, יזמים ואנשי עסקים מישראל ומרחבי העולם.

 

זוהי השנה השמינית בה נערכים אירועי שבוע היזמות בישראל, במסגרתם מזדמן לקהל הרחב לפגוש יזמים מכל קשת התחומים, במטרה לחשוף בפניהם אופקים חדשים של עשייה יזמית וחברתית. בשבוע היזמות שהתקיים אשתקד נערכו יותר מ 500 אירועים בשיתוף עם 135 ארגונים וחברות. למעלה מ 40 אלף איש השתתפו באירועים האלו, והם זכו לפגוש יותר מ-200 יזמים מעוררי השראה שגוללו את סיפורם ושיתפו מניסיונם האישי. האירועים מהווים הזדמנות עבור צעירים מכל רחבי העולם לשלב בחייהם חדשנות, דמיון ויצירתיות, ומעניק להם השראה ואפשרות להגשים רעיונות ולהטביע חותם.

 

 

אחת המטרות העיקריות בקיום השבוע בישראל הוא לחבר את הפריפריה החברתית לעשייה היזמית, באמצעות חיזוק המודעות ליזמות ככוח בונה ומצמיח. חשוב להדגיש כי שבוע היזמות מתקיים במספר מוקדים ברחבי הארץ ומיועד לכל פלחי האוכלוסייה. בגיבוש התכנים והאירועים מעורבים פרוייקטים שונים –  “בחזרה לשורשים”, הוא אחד מהם; במסגרת הפרוייקט, מבקרים יזמים מצליחים בבתי הספר בהם למדו (בדגש על בתי ספר בפריפריה החברתית) וחולקים את סיפורם האישי, על מנת לייצר תחושת מסוגלות בדור הצעיר.

 

ועוד אנקדוטה מעניינת: ישראל זכתה למקום של כבוד בשלוש תחרויות של שבוע היזמות ביניהן תחרות ה-Cleantech Open Global Ideas Competition, תחרות ה-Creative Business Cup, ותחרות ה-StartUp Open בהן זכו סטארטאפים נציגי ישראל במקומות הראשונים.
 

יזמות על הבר 2016

 

"יזמות על הבר" בשיתוף לאומי

פרוייקט הדגל שמוביל את שבוע היזמות בישראל הוא "יזמות על הבר" המתקיים בשיתוף בנק לאומי ולאומי דיגיטל זו הפעם השנייה. מדובר בסדרת מפגשים באווירה נינוחה ולא רשמית בברים שונים ברחבי הארץ. המפגשים מהווים פלטפורמה למפגש בלתי אמצעי בין יזמים שונים ובכירים שונים בקהילה העסקית לבין הקהל הרחב וכאלו שנושא היזמות קרוב לליבם.

מאז 2010 ועד השנה התקיימו כבר כמה מאות מפגשים כאלו בכל הארץ – מקריית שמונה ועד אילת.

יזמות על הבר 2016

במסגרת שבוע 'יזמות על הבר' של 2017 מחכים לכם אירועים המשלבים הרצאות מרתקות במגוון רחב של נושאים – מאסטרטגיה…ועד פאנלים וסדנאות בנושאי יזמות שונים וטיפים להצלחה מפי מומחי יזמות גדולים, ביניהם: יוני אסיא (eToro), ינון ברכה (מנכ"ל סידרתי), גיורא ירון (יזם היי-טק), גיגי לוי ((NFX, עופר שושן (One Hour (Translation, יגאל רותם ((Credorax, עמית דרור ((NanoDimention, הילה אוביל ((White Smoke, שגיא טל ((Virtuozo ואלכס קומן הם רק חלק מן השמות של יזמים מצליחים אשר יתארחו ב-26 הרצאות בברים הכי טובים בתל-אביב, גבעתיים, פתח תקווה, הרצליה, חיפה ורחובות עם התמקדות ב-Fintech, ואסטרטגיה.

לפרטים והרשמה >>
לאיוונט בפייסבוק >>

 

שבוע היזמות של 2017 יתקיים בין ה 12-19.11.17.

 

הכותבת היא רכזת "יזמות על הבר" ודוקטורנטית למדעי המח באוניברסיטת תל-אביב.