מיכל קיסוס הרצוג

הכירו את המגמות החמות בעולם הפינטק

מיכל קיסוס הרצוג
שוק הפינטק (סטארט אפים פיננסיים) הולך וגדל בקצב מסחרר. מיכל קיסוס הרצוג ראש אגף חדשנות ודיגיטל מציגה את המגמות החמות והדברים שאתם חייבים לדעת.

לשמחתנו ולצערנו הטכנולוגיה היום משתנה בקצב אקספוננציאלי, משנה ומערערת תעשיות שלמות ומודלים עסקיים רבים. שינויים אלו מאתגרים גם את עשיית הבנקים באופן משמעותי ולכן הפיכת החדשנות לדרך חיים היא שאלה קיומית עבורנו, כי  בלעדיה הבנקים לא יהיו רלוונטים.

 

במסגרת בניית אסטרטגיית החדשנות והדיגיטל שלנו קיימנו מחקר מקיף בנושא מגמות בפינטק העולמי והמקומי, שתוצאותיו התפרסמו השבוע. רוב הממצאים לא הפתיעו את אלו מאיתנו שחיים את העשייה והשוק הזה. למשל: מתברר כי למרות שמרבית חברות הפינטק מעוניינות לשרת את הבנקים, ההשקעות הגלובליות של בנקים בחברות אלו עדיין נמוכות יחסית. לכן, מרבית החברות מוכרות מוצריהן ישירות ללקוחות. כמו כן התחומים הבולטים בפינטק הם: תשלומים, הלוואות, ניהול הון, העברות כספים ומטבעות וירטואלים.

 

מה שכן הפתיע בדו"ח הייתה העובדה, כי למרות שמוסדות פיננסיים כבר הפנימו לגמרי שפיתוח והטמעת טכנולוגיות חדשות הינם חיוניים וקריטיים עבורם, עדיין ישנה מעט מאד עשייה וביצוע. או אולי נכון יותר לומר שקצב הביצוע והשינוי מתאים לעשייה של העולם הישן. 

 

זה נכון שלהזיז בנק לוקח זמן, הרבה זמן, ובמשל לספינות ענק, לא ניתן לצפות מהן להסתובב או לשנות כיוון ברגע. לשם כך נעזרת הספינה בסירות קטנות ועוצמתיות שיכולות לזוז באופן עצמאי ומהיר. כזה הוא הקשר של הבנק עם חברות הפינטק, ורק קשרים שכאלה יוכלו להגביר את קצב העשייה והשינוי לזה הדרוש בעולם של היום.

 

לאלו מכם שאחראים על חדשנות או לפינטקיסטים שבינכם אאחל בהצלחה, כי זה לא קל. לא פשוט להיות אלה שדוחפים לשינוי, לא קל להזיז מאזורי נוחות ולא נעים לקבל כל כך הרבה "לא". אבל הסבלנות משתלמת כי כשמוסד כמו בנק זז או משתנה, ההשפעה היא עצומה ולגמרי שווה את המאמץ.

אני חושבת שתמצאו את הנתונים בדוח גם מעניינים וגם ככאלה שיכולים לסייע לכם.

 

את הדוח המלא תוכלו למצוא כאן >>>

שדות חובה מסומנים בכוכבית

תגובתך הועברה לצוות לאומי בלוג ותפורסם לאחר אישורה.

האם אתה מסכים?