שאולי כצנלסון

חושבים לייצא לחו”ל? 5 שירותים במכון היצוא שכדאי להכיר

שאולי כצנלסון
שאולי כצנלסון, סמנכ"ל כלכלה ושירותים מקצועיים במכון היצוא הישראלי, מספר על 5 שירותים הניתנים במכון היצוא, שכל יצואן לחו"ל יכול להפיק מהם תועלת.

המכון הישראלי ליצוא (IEI) הוא ארגון ממשלתי-פרטי שמטרתו לתמוך ולסייע ליצואנים ישראלים. המכון מקדם את היצוא התעשייתי ויצוא השירותים של ישראל וכן מפתח יחסי סחר, שיתופי פעולה ושותפויות אסטרטגיות עם גורמים מחו"ל במטרה לעודד את היצוא והשת"פ הבינלאומי של חברות ישראליות.
תפקידיו העיקריים של המכון הם לסייע לחברות הישראליות להגדיל את מכירותיהן ברחבי העולם, לפתוח דלתות עבור יצואנים ישראלים לחברות בינלאומיות, ליזום ולפתח שיתופי פעולה עם חברות זרות‏, וכמובן, לסייע בבניית יכולותיהם של יצואנים בתחילת דרכם. בכך מהווה המכון צומת משמעותית עבור התעשייה הישראלית.

 

אז איך המכון יכול לסייע בפועל לבעלי עסקים, המעוניינים להרחיב את השוק שלהם גם למדינות שמעבר לים? ליקטנו עבורכם 5 שירותים עיקריים:

 

1. מנוע חיפוש לאיתור קרנות ומענקים

האם ידעתם שבארץ פועלות עשרות רבות של קרנות פילנתרופיות, המסייעות למימון עסקים שעומדים בקריטריונים שונים? מכון היצוא פיתח כלי עבודה ייחודי, בעזרתו ניתן לאתר במהירות וביעילות קרנות רלוונטיות וכן מענקי מדינה ממשלתיים המתאימים לעסק שלכם.

 

2. המרכז ליצואנים מתחילים

מרכז זה פונה בעיקר לחברות קטנות, בעלות פוטנציאל ליצוא, המעוניינות להתחיל לייצא. המרכז מסייע להן בבדיקת מוכנות החברה, או המוצר ליצוא, וכן בבחירת המסלול הנכון לביצוע הצעדים הראשונים.

 

3. סיוע בכניסה לשווקים חדשים ואיתור שותפים עסקיים בחו"ל

כניסה לשוק חדש הינה משימה לא פשוטה, אשר דורשת הכרה מקדימה של שוק היעד. במכון היצוא יודעים את זה, ולכן יצרו עבור בעלי עסקים כלים המקלים על תהליך זה. הכלי הראשון הוא  איתור שותפים עסקיים פוטנציאליים מתאימים. שותפות עסקית חייבת להיות אפקטיבית לשני הצדדים ולהביא תועלת הדדית ( WIN- WIN Situation). לפיכך, נדרש תהליך נכון ויעיל לאיתור שותפים כאלה.

הכלי השני הוא חיבור עם חברות פיתוח עסקי, המתמחות בשווקים בינלאומיים. חברות אלו יסייעו לכם להכיר את שוק היעד שלכם, לבנות עבורכם אסטרטגיה שיווקית נכונה ואף לייצג אתכם בשוק הרלוונטי – הכל בהתאם לאופי ההתקשרות ביניכם.

 

4. המרכז ללימודי יצוא וסחר בינלאומי

מאז הקמתו לפני כ-50 שנה, שוקד מכון היצוא הישראלי על הפעלת מערך הדרכה בנושאי יצוא וסחר חוץ. המרכז ללימודי יצוא וסחר בינלאומי הינו הגורם המוביל בישראל שעונה על צורכי ההדרכה בתחומים אלו. פעילות המרכז נועדה לתרום משמעותית לקידום הרמה המקצועית של ציבור העוסקים בתחום, בכל הדרגים.

 

5. פרויקט מנטורים ליצוא

מדובר בשירות יחודי אשר נועד לסייע לחברות במאמציהן להגדלת היצוא באמצעות ליווי אישי ומתמשך של חונך (מנטור) מתנדב. החונכים שלנו נבחרים על סמך ניסיונם העשיר בניהול ובהובלת תהליכי יצוא ושיווק בחברות. הפרויקט כולו נשען על רצונם הכן לסייע ולתרום מניסיונם.

  

בואו להכיר שירותים נוספים של מכון היצוא >>>