נטלי חזאי

5 טיפים לגיוס עובדים בעולם דיגיטלי

נטלי חזאי
מחפשי עבודה בעידן הדיגיטלי חשופים למגוון משרות דרך הרשתות החברתיות, עובדים יכולים לקבל בכל רגע הצעה מפתה מארגון אחר ובקיצור - התחרות על ההון האנושי גוברת.

קבלו  5 טיפים שיעזרו לכם בגיוס עובדים בעולם הדיגיטלי:

 

1. Go Social – Be Social

אם אתם רוצים לייעל את תהליכי הגיוס שלכם ולהפוך אותם למדוייקים וחדים יותר, כדאי לכם להיות נוכחים ברשת ולבצע תחקירים ופילוח מעמיקים בשלבים המוקדמים. בזכות הזירות הדיגיטליות ובעיקרן פייסבוק ולינקדין, אתם כמגייסים יכולים להכיר את המועמדים שלכם עוד לפני שהם מוזמנים לריאיון. במילים אחרות, בשלב ראשוני מאוד אתם יכולים לבחון האם מועמד מתאים לעבודה או לא, וכך לקצר משמעותית את תהליך הגיוס.

 

גיוס עובדים

 

2. התחילו לשתף

אם החלטתם לגייס עובדים דרך הרשת, חשוב שתדאגו לנראות של העמוד העסקי שלכם: למסרים שאתם משגרים דרכו, לפעילות השוטפת של העסק שמתועדת בו ולרוח החברה באופן כללי כפי שעולה ממנו. כיום, מחפשי עבודה וגם עובדים שתפנו אליהם באופן יזום יפנו קודם כל לעמוד עסקי, וינסו לדלות כמה שיותר מידע על אופי העסק ואופי העבודה. זכרו: גם אתם נמצאים בתחרות ו"מוכרים" את עצמכם; כך שגם אתם צריכים להיות נדיבים במידע עליכם. 

 

3. ספרו סיפור וצרו עניין

משרה המתוארת כ״רשימת מכולת״ של הכישורים הדרושים מתאימה אולי למודעה בעיתון, אבל פחות בולטת, מושכת ומעניינת בשביל הרשת. אם אתם מפרסמים משרות בדיגיטל, כדאי לתאר את המשרה בצורה צבעונית! ספרו על התפקיד והמשמעות שלו לעומק, הרחיבו על הארגון שלכם והעשייה שלו ואף הוסיפו תמונה שתמשוך את העין, תרגש או אפילו תצחיק.

 

4. תחשבו שיווק

פרסום עבודה ברשת, צבעוני ומושך ככל שיהיה, חייב להגיע לעיניים הנכונות. כלומר, לאותם עובדים מצויינים בהם אתם מתעניינים. לכן, השקיעו מחשבה בהבנת העובדים שלכם ובפילוחם – ממש כמו קהלי יעד. זה יבטיח שתפרסמו את המשרות בקבוצות מקצועיות ייעודיות, וכך גם תוכלו להשתמש בקמפיינים ממומנים בגוגל, פייסבוק, לינקדין ואינסטגרם במידת הצורך.

 

גיוס עובדים

 

5. שרשרת גיוס נושאת תגמול

עובדים תמיד שמחים לקבל לארגון שלהם מכר קרוב או רחוק, ואם הם מרוצים ממקום עבודתם – הם גם השגרירים הכי טובים שאפשר למצוא. לא בכדי, מעסיקים רבים מוציאים את מלאכת חיפוש העובדים ״החוצה״, ומשתמשים בעובדים שלהם כ״מפיצים״ אשר זוכים לתגמול אם מושלם גיוס. גיוס שעובר דרך העובדים שלכם יבטיח לכם עובדים איכותיים ויחזק את הסביבה החברתית והגיבוש בעסק.

 

לסיכום, כשיותר ויותר עובדים מחליפים מקום עבודה אחת לשנה, המלחמה על הטאלנטים בעיצומה! אם תערכו למלאכת הגיוס בדיגיטל כמו שצריך תוכלו לחסוך משאבים, לדייק את הגיוס ולמצוא עובדים איכותיים בפרק זמן קצר יחסית.