עומר מילויצקי

כוחו של עסק בדיגיטל

עומר מילויצקי
סדרת כתבות על הכלים הדיגיטליים שיעזרו לעסק שלכם

סדרת כתבות על הכלים הדיגיטליים שיעזרו לעסק שלכם: והפעם – כך תהפכו את אתר האינטרנט למקום מפגש של שיווק, שירות ותקשורת עם הלקוחות
הפוסט הקודם של לילך בר-דוד, סמנכ”ל פיתוח עסקי ואסטרטגיה בלאומי קארד (“האתגר הגדול של העסק הקטן”), התייחס לשינויים המשמעותיים בכלכלה העולמית, המייצרים אתגרים עסקיים חדשים, הן לתאגידי ענק והן לעסקים הקטנים והבינוניים (SMB). לילך כתבה גם על השינוי המשמעותי שחל אצל הצרכנים, שלמעשה מחזיקים בכוח האמיתי: הם מחוברים לשפע עצום של מידע אינסופי דרך הסמארטפון, משווים מחירים On- Line  תוך כדי ביקור בחנות הפיזית, מתייעצים עם חברים בפייסבוק, וכמובן – מבצעים רכישות בחנויות המקוונות.
כיצד יכולים העסקים הקטנים והבינוניים להתמודד עם האתגרים החדשים הללו? כיצד הם יכולים, הלכה למעשה, לייצר נאמנות אצל הלקוחות ולפגוש את הצרכן בכל אותן נקודות ממשק חדשות, שבהן הוא כבר קיים?

על בסיס התובנות הללו, עסקים קטנים ובינוניים מתחילים להפנים את העובדה, שבשוק התחרותי של היום, הם אינם יכולים להרשות לעצמם לא להיות זמינים בערוצים הדיגיטליים. מבחר עצום של כלים טכנולוגיים מאפשר לבעלי העסקים לייצר לעצמם נוכחות דיגיטלית בצורה פשוטה, ידידותית ולא פחות חשוב – נגישה (ברמת ההקמה והתפעול). לא רק זאת, הכלים הללו מייצרים לעסקים מבחר גדול יותר של נקודות מפגש עם הצרכנים.

מסקר שנערך בארה”ב בשנת 2012 בקרב 300 בעלי עסקים קטנים ובינוניים, עולה כי לפחות 40% מהם מתכוונים להגדיל משמעותית את הנוכחות העסקית שלהם בערוצים הדיגיטליים בשנים הבאות, בדגש על כלי שיווק ופרסום דיגיטליים (ע”פ מחקר של חברת Bia/Kelsey).

אם כן, אילו כלים ופתרונות טכנולוגיים זמינים כבר היום בפני בעלי עסקים קטנים ובינוניים בבואם לבסס נוכחות חכמה בערוצי הדיגיטל?  בפוסט שלפניכם אתמקד בפיתרון אחד: הקמת אתר אינטרנט לעסק (בהמשך אתייחס לכלים נוספים, ויש לא מעט כאלה).

אחד הכלים הדיגיטליים הבסיסיים ביותר הוא אתר אינטרנט. בין אם מדובר בבית הקפה השכונתי, חנות הפרחים ברחוב או מדריכת הכושר האישית – כל אלו ועוד רבים אחרים חייבים לנהל אתר אינטרנט של העסק. ההנחה העומדת מאחורי הצורך הזה, הוא שהעסק מעוניין שלקוחות פוטנציאליים ימצאו אותו (לרוב כתוצאה מחיפוש בגוגל).

האמירה “אם אתה לא שם – אתה לא קיים” מתארת במדויק את הצורך הזה. לא רק ככלי שיווקי ופרסומי, המספק מידע על המוצרים והשירותים של העסק, אלא גם ככלי שירותי, אינפורמטיבי ואמצעי התקשרות בין לקוחות קיימים ופוטנציאליים אל העסק. עסקים שאין להם אתר פשוט לא יילקחו בחשבון בעיני צרכנים המעוניינים במוצר או בשירות.

חסמים לא מעטים וחששות רבים מלווים בעלי עסקים, שאינם מחזיקים באתר אינטרנט, בעיקר סביב חוסר ההיכרות עם המשמעויות הנלוות להקמת אתר אינטרנט. אך כמענה לחששות וחסמים אלו קמו חברות המציעות פתרונות טכנולוגיים חכמים, המאפשרים לכל בעל עסק להקים לעצמו אתר אינטרנט. אין צורך בידע מקדים בתכנות או בעיצוב אתרים.

במסגרת “החבילה הדיגיטלית לעסקים” של קבוצת לאומי, יצרנו שיתוף פעולה עסקי עם חברת הסטארט-אפ הישראלית Wix, המציעה פלטפורמה ידידותית מאוד, אשר מאפשרת לבעלי עסקים להקים אתר לעסק בשיטת DO IT YOURSELF. בעל העסק יכול להקים ולעצב לעצמו אתר במספר צעדים פשוטים, לנהל באופן עצמאי לחלוטין את התוכן שבאתר, להוסיף עמודים כרצונו – וכל זאת ללא צורך במתכנן, מתכנת או מעצב מקצועי. היתרון המרכזי בפיתרון של WIX, מעבר לעצם הקמת האתר עצמו ויצירת נוכחות דיגיטלית לעסק, היא בחיסכון המשמעותי שההטבה מייצרת עבורך – בעל העסק (פניה לחברות בניית אתרים, עלויות ההקמה שכוללות עיצוב ופיתוח, עלויות קניית דומיין ואחסון האתר, וכמובן, עלויות שוטפות של עדכון האתר). המערכת הידידותית של WIX מייתרת את כל ההוצאות הללו ומאפשרות לך, בעל העסק, לנהל את האתר עצמאית, בממשק ידידותי ונוח.

לסיכום: יותר ויותר עסקים קטנים ובינוניים מבינים כיום את החשיבות האדירה שביצירת נוכחות עסקית בערוצים הדיגיטליים במטרה להתמודד על לב הצרכן בתחרות הגוברת. חשובה גם ההתייחסות  לשילוב של כלים דיגיטליים (בתנאי שמתאימים לפעילות העסקית כמובן), ולא התמקדות בפתרון כזה או אחר, במטרה לייצר כמה שיותר נקודות ממשק של העסק עם הצרכנים. בנוסף, קיימים מגוון כלים ופתרונות טכנולוגיים המאפשרים לבעלי העסקים לייצר את הנוכחות הדיגיטלית בצורה פשוטה, ידידותית ובעיקר נגישה. כל שנותר הוא לעשות את הקפיצה.

להקמת אתר בעזרת לאומי קארד

מדריך בניית אתר בעזרת המערכת של WIX

לרישום דומיין

בהצלחה!