מורן ג'ובאני לארה

הנוודים הדיגיטליים: מוכרים באינטרנט מכל פינה בעולם

מורן ג'ובאני לארה
עולם המכירות המקוונות ממשיך לצבור תאוצה ומאפשר לכל מי שמעוניין בכך להרוויח כמעט מבלי להתאמץ, עם החופש לטייל ברחבי הגלובוס במקביל לכך. איך זה מתאפשר ומה חשוב לדעת לפני שתנסו בעצמכם?

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מגלים את עולם המכירות אונליין, לא רק מהצד של הרוכשים והקונים שהולך ומתעצם, אלא גם מעמדת המוכרים וספקי המוצרים. המסחר באינטרנט הוא אמנם צעיר, אבל כבר מגלגל מחזורי ענק. רק בשנה האחרונה, הסתכמו המכירות ברשת בארה"ב ב-110 מיליארד דולר, ובשנה הנוכחית מנבאים כי הם אמורים להעפיל לשיאים חדשים. האם כל אחד יכול להרוויח מזה?

 

מסחר ברשת הוא תחום לוהט, ומהווה פתח לשפע של הזדמנויות שלא היו כאן טרום עידן האינטרנט. פלטפורמות רבות שקיימות ברשת מאפשרות לכל מי שחפץ ליבו להקים אתר מכירות משלו, ללא צורך בידע בתכנות, אלא רק באמצעות למידת הממשק וכמובן ניסוי וטעייה. בפלטפורמות אלו תוכלו לשווק את המוצרים שלכם, בין אם מדובר באוספי וינטאג', מציאות שרכשתם, או מוצרי hand made שלכם, ללא צורך בחנות ממשית, שלהקמתה נלווים המון הוצאות ותהליכים בירוקרטים.

 

Drop-Shipping

אחת משיטות המסחר הנפוצות שהולכות וצוברות תאוצה, היא שיטת ה– "Drop-Shipping". בשיטה זו מוכרים מוצרים כמעט ללא השקעה כספית או לקיחת סיכונים כלכליים, וללא החזקה פיזית של המוצר.

 

העיקרון כאן הוא די פשוט: אתם פותחים חנות וירטואלית באתר מכירות כמו eBay או Amazon, מעלים עמוד של מכירת מוצר אטרקטיבי שמצאתם באתר אחר במחיר נמוך, קובעים תג מחיר גבוה יותר, ורק לאחר שהלקוח שלכם רוכש מכם את המוצר ומשלם, אתם רוכשים את המוצר מהאתר הזול יותר, ושולחים אותו לכתובת הלקוח. הרווח שלכם נוצר מפערי מחירים שיכולים לנוע בין דולרים בודדים לעשרות דולרים למוצר. באתרים כמו אמזון יש כלים שעוזרים לחשב את הרווחיות לאחר כל ההוצאות, טרם התחלתם לסחור.

 

נוודים דיגיטליים

אחד היתרונות במסחר אונליין הוא שהוא מאפשר לעוסקים בו להפוך ל"נוודים דיגיטליים" – לעבוד מכל מקום בעולם, בין אם אתם גרים בדירה בבת ים או ברלין או מטיילים בדרום מזרח אסיה. מסחר באינטרנט מתאים לצעירים שאוהבים לטייל אך מעדיפים לוותר על המשרות ה"מסורתיות" של עגלות בקניונים ומכירת תמונות door to door, ולכל מי שזקוק להכנסה צדדית נוספת מלבד המשרה שבה הוא עובד, לאנשים שנמצאים בין עבודות ורוצים לנסות את עולם המכירות, וגם לפנסיונרים שידם קלה על המקלדת, וישמחו להגדלת התקציב החודשי שברשותם. המרכיבים הדרושים להצלחה במסחר אונליין הם פשוטים וזמינים: רעב להצלחה ורצון לעשות כסף, מחשב וחיבור לאינטרנט ולמידה אישית.

 

מה יכול להיות יותר מתאים מעסקים ברשת, שמאפשרים חופש תנועה, ואפשרות להרוויח מבלי לעבוד קשה? 🙂

 

לפני שתתחילו, כדאי שתכירו כמה טיפים:

* למדו את השטח: רצוי לערוך היכרות עמוקה עם הפלטפורמה שיכולה להיעשות דרך קריאה של חומרים באינטרנט, צפייה בסרטוני הדרכה, או פנייה למנטורים מנוסים בתחום, שכבר למדו וחוו על בשרם את כל הטעויות האפשריות. 

 

* היאזרו בסבלנות: לא תמיד תרוויחו מייד את הכסף, לפעמים תיאלצו להמתין, משום שחלק מהמוצרים נמכרים תוך מספר חודשים.

 

* חדדו את החושים: רצוי להצטייד בחוש עסקי, ויכולת מכירה.

 

* השקיעו והתמידו: אל תטעו, מדובר אמנם ב"כסף קל", אך לא בהתעשרות מהירה. יש צורך להשקיע, לעבוד נכון, ובעיקר להתמיד, כמות הכסף שתרוויחו היא פונקציה של הזמן שבו "תבלו" אונליין, והרצון שלכם להעמיק בתחום, כך אולי תוכלו גם אתם לגרוף רווחים נאים ולהגיע לעצמאות כלכלית.

 

הכותבת היא יועצת ארגונית באיה לחמי יועצים, ומאמנת אישית המתמחה בעבודה עם יזמים ועצמאיים