אריק צי'קוטאי

יום בחיי בעל עסק: איך הופכים אותו לפשוט יותר?

אריק צי'קוטאי
הסמארטפון הפך מזמן לעוזר האישי הנאמן ביותר של בעלי העסקים. עם אפליקציית לאומי תוכלו להיות עם יד על הדופק הפיננסי לאורך כל היום, לחסוך זמן ולעשות את הכל פשוט וקל יותר. תראו בעצמכם.

06:20
השעון בסמארטפון מצלצל. רק יום שני היום, כל השבוע עוד לפניי. קם מהמיטה ומנסה להעיר את הילדים. אחרי שגומרים להתארגן אני נכנס לאוטו ומוודא שלקחתי את המטען של הסמארטפון. בינינו, הוא עובד לא פחות קשה ממני. היומן מציג לי יום עמוס בפגישות, ובין לבין אני צריך לעבור בעסק ולראות שהכל בשליטה.
יום-בחיי-עסק-בלוג.jpg-1

9:15
אני כבר אחרי פגישה ראשונה עם לקוח פוטנציאלי. חשבתי שזה ייקח קצת יותר זמן, אבל הוא לגמרי בעניין ויש מצב לסגור עסקה, קבענו שנדבר בהמשך ונתקדם. אני צריך לחתום על כמה ניירות להלוואה שביקשתי, אבל אין מצב שאני מספיק להגיע היום לסניף שלי. פותח את אפליקציית לאומי ומברר היכן הסניף הקרוב ביותר. כמה דקות במחלקת עסקים שם – והעניין מסודר. הלאה.
10:10
נכנס לעסק, אומר “בוקר טוב” לעובדים ומתיישב על קפה שחור חזק. עובר קצת על מיילים, ונזכר שכדאי לוודא משהו לגבי התזרים, כי הוצאתי צ’ק יפה לאיזו עסקה והוא אמור לרדת בעוד שלושה ימים. בודק הוראות-קבע ואת החיובים הצפויים באפליקציה של לאומי, כדי להמשיך את היום בראש שקט. הקפה ביד שמאל, הסמארטפון בימין. אני מת על הריח של הקפה במשרד.
12:30
אני בדרך לפגישה עם איציק, אחד הלקוחות הכי ותיקים שלי. אין עליו – ישר, הגון, משלם בזמן, וגם אחלה בנאדם. בא לי להזמין אותו לצהריים, אבל הארנק נשאר במשרד. עוצר בסניף של לאומי, מושך 400 ש’ מהכספומט בעזרת האפליקציה ללא כרטיס. בדרך אני חושב לעצמי שקשה להאמין עד כמה היינו כבולים פעם לכרטיסי הפלסטיק.
14:05
גמרנו לאכול ולדבר. איציק שולף את פנקס הצ’קים ומשלם מחצית מהחשבון החודשי שלו אצלי. “מתי תפקיד את זה? הבנק כבר סגור”, הוא מתעניין. אני מחייך – “הנה הסניף שלי”. מוציא את הסמארטפון, מצלם את הצ’ק ומעלה באפליקציה. נפרד בחיבוק מאיציק וחוזר לעסק. בדרך מתקשרים אליי שהפגישה הבאה כבר מחכה לי שם.
יום-בחיי-עסק-בלוג.jpg-2

16:00
“אבל קבענו לארבע וחצי, לא?”, אני מנסה את מזלי כשאני נכנס לעסק. לפחות טיפלו ברוני כמו שהחבר’ה במשרד יודעים – קפה, עמדת מחשב ומזגן. רוני הוא ספק חומרי הגלם הכי טוב שלי, והגיע לסגור הזמנות לחודשים הבאים. הוא מספר לי שהוא קצת לחוץ בכסף ושואל אם אפשר להקדים חצי מהתשלום. אנחנו סוגרים על 30%, אני שולף את הסמארטפון ומעביר לו את הסכום לחשבון. “למה לא במחשב? יש לך מסך גדול ונוח”, הוא שואל. “אני לא יודע, אחי. עניין של הרגל. תשלח לי קבלה בערב, כן?”.
18:45
אני נכנס הביתה ומקבל חיבוק מהגברת ומהילדים, זורק את הטלפון ומתיישב עם המשפחה. הקטנצ’יק מזהה את ההזדמנות וחוטף את המכשיר. בזווית העין אני קולט שהוא בודק כל מיני אפליקציות ואפילו פתח את זו של לאומי. “אבא, מה זה?”, הוא חוקר. “זה של אנשים גדולים. רק לאבא מותר”. מזל שנעלתי את האפליקציה עם קוד כניסה בציור שרק אני מכיר (-;

יום-בחיי-עסק-בלוג.jpg-3

22:50

סיפור לילדים לפני השינה, קצת טלוויזיה ושיחה נעימה עם האישה, ואוטוטו כיבוי אורות. שנייה לפני שאני נרדם אני שומע צפצוף אחרון מהטלפון. הקבלה של רוני הגיעה במייל. אני אוהב את העבודה שלי. לילה טוב, מחר יום חדש