יואב אורון

שליטה פיננסית בעסק שלכם, במבט אחד

יואב אורון
ריכוז יתרות ותנועות במבט אחד, ניהול תזרים מזומנים, הפקת דוחות ועוד אפשרויות במערכת ייחודית לעסקים. טור מאת יואב אורון, ראש אגף מימון מורכב וסחר בינלאומי.

ניהול העסק, בעידן בו אנחנו חיים, הופך לאתגר משמעותי עבור מנהלים רבים בכל העולם – וכך גם במשק הישראלי. הסביבה העסקית הדינמית, התחרות הגוברת והמהפכה הדיגיטלית משנות את אופן קבלת ההחלטות בחיי היום יום של כל עסק בישראל. כושר העמידה והיכולת להתחרות בסביבה הנוכחית נבחנים, בכל עת, אל מול התנהלות פיננסית נבונה וקבלת החלטות בשוק משתנה.

 

האמור לעיל נכון, כמובן, לכל החברות במשק אך מקבל משנה תוקף כאשר מדובר בעסקים קטנים ובינוניים. במקרים אלו, מנהלי החברות חווים באופן ישיר את כל הדיסציפלינות בחברה ונדרשים לקבל מגוון החלטות הקשורות בניהול הכספים, השיווק, המכירות, משאבי האנוש ועוד; כושר קבלת ההחלטות, כמו גם המידע על בסיסו מקבלים את ההחלטה, הינם קריטיים לניווט מוצלח של החברה.

 

קל וחומר כאשר מדובר בהחלטות הקשורות בניהול היום יומי של פונקצית הכספים בחברה. היכולת להבין בכל רגע נתון את מצב החברה אל מול הבנקים, החשיבות של שליטה ובקרה פיננסית נאותה, ברמה יומית, של מצב היתרות בחשבונות החברה ותכנון חכם של התזרים קדימה חשובים לא פחות מהשורה התחתונה ורווחיות החברה. כל אלו מאפשרים קבלת החלטות מושכלת אל מול הספקים, החייבים ועובדי החברה ומייצרים רמת הישענות אפקטיבית ונכונה אל מול המערכת הבנקאית, שנמצאת שם בשביל לתמוך בהצלחת החברה.

 

חברות גדולות משקיעות משאבים רבים בבנייה ורכישה של כלים ניהוליים המאפשרים, בין השאר, לפונקצית הכספים שלהם לצפות בתמונה מעודכנת של המצב הפיננסי בחברה. ההשקעה באה לידי ביטוי  בגיוס כוח אדם מקצועי ובבנייה של תשתית טכנולוגית שתסייע לניהול החשבות, הגזברות והקשר מול המערכת הבנקאית כולה. השקעה זו הינה משמעותית עבור כל עסק, כאשר עד לא מזמן מגוון הפתרונות לחברות ישראליות שאינן מסוגלות לבצע השקעה  גדולה זו  היו מוגבלות למדי.  מיותר לציין עד כמה  כלים ניהוליים אלו חשובים, דווקא כשמדובר בניהול עסקיים קטנים ובינוניים.

 

בנק לאומי מלווה לאורך שנים מספר גדול של עסקים קטנים ובינוניים.  במסגרת הבנת הצורך העסקי של אותן חברות, השיק הבנק לאחרונה את שירותי Cash Management לעסקים. המוצר, שהושק במהלך 2015, מאפשר לעסקים קטנים ובינוניים ליהנות מפורטל אינטרנטי הכולל איסוף וריכוז של יתרות ותנועות מכלל המערכת הבנקאית, בארץ ובעולם, והצגתם על גבי מסך אחד בחיתוכים שונים,  כמו גם הצגה של כלל יתרות החברה לפי מטבע ולפי בנקים, תחקור תנועות, ניהול ותחזית תזרים מזומנים,  מידע ניהולי והפקת דוחות יום יומיים ועוד. . השירות הייחודי מאפשר קבלת החלטות על בסיס מידע זמין ועדכני, תוך הבנה פיננסית כוללת של מצב החברה ומבלי שתידרש השקעה רבה מידי מצד החברה.

 

שירותי Cash Management זמינים לכלל הלקוחות העסקיים במשק הישראלי ומהווים כלי ניהולי משמעותי לעסקים קטנים ובינוניים. אנחנו בלאומי שואפים לסייע ללקוחותינו  להתמודד עם סביבה עסקית מאתגרת, המשלבת חדשנות מוצרית וטכנולוגית. סביבה שתהיה, עבור לקוחותינו, מקום בו יוכלו למצוא את המענה הטוב והמתאים ביותר לצרכיהם הפיננסים.

 

מעוניינים לדעת עוד על שירותי Cash Management? כנסו >>>