שי אזיזה

בעלי עסקים: 4 שירותים דיגיטליים שכדאי לכם להכיר

שי אזיזה
בתקופה מורכבת זו, כל בעל עסק צריך לשנות את הפעילות העסקית שלו, לבצע התאמות באופן מתן השירות ללקוחות ולמעשה, לבצע "סדר מחדש" כמעט בכל מה שקשור לעסק. הצטרפו לאלפי בעלי עסקים, שהצליחו  לעשות את ההתאמות הנדרשות במהירות, באמצעות מדריך קצר עם 4 פעולות שזמינות לכם באתר ובאפליקציית לאומי.

1. העברת כספים לספקים ותשלום משכורות לעובדים

בתקופה זו, אופן התשלומים לספקים ותשלום משכורות לעובדים משתנה בהתאם לפעילות העסק. אבל מה שבטוח הוא שחשובה מאוד הגמישות והיכולת לשלם מכל מקום – ובכל נקודת זמן. אם עד היום הייתם רגילים להתקשר או לגשת לסניף בנק שלכם על מנת לבצע את התשלומים, כעת, אתם יכולים להיכנס לחשבון העסקי שלכם בדיגיטל ולבצע העברות מזדמנות או העברות למוטבים קבועים. 

 

באתר אפשר גם לבנות קבוצות של מוטבים (קבוצה של 'עובדים' או קבוצה של 'ספקים') ואפילו ניתן לייבא את רשימת המוטבים מתוך מערכת הנהלת החשבונות שאיתה העסק שלכם עובד. בנוסף, חשוב לדעת כי העמלה על העברה דיגיטלית זולה יותר לעומת העברה בנקאית שמבוצעת מול פקיד בסניף, או באמצעות המוקד הטלפוני של הבנק.

 

4 שיררותים דיגיטלים

 

  1. תשלום חשבונות שוטפים

אומנם לאור המצב הייחודי ישנם מספר דחיות של תשלומי מע"מ ותשלומים נוספים שהממשלה אישרה, אבל טוב שתכירו את כל אפשרויות התשלום שהדיגיטל מאפשר לכם, מה שחוסך לכם את הצורך לגשת לסניף הבנק או לדואר – ומאפשר לשלם "מרחוק". 


קיימת רשימה ארוכה של תשלומים שניתנים לביצוע באתר ובאפליקציית לאומי, למשל: תשלומים לרשויות ממשלתיות (מע"מ,מס הכנסה – חובות, ניכויים ומקדמות, ביטוח לאומי, קנסות, אגרות ועוד), תשלומים לרשויות מקומיות (ארנונה) וכן תשלום חשבונות שוטפים (חשמל, מים, גז). התשלומים עבור הרשויות הממשלתיות מתבצעות דרך חיוב החשבון העסקי, ללא הגבלה בסכום התשלום. כמו כן, ניתן לבצע תשלום עתידי עד 30 יום קדימה, לכל סוגי התשלומים לרשויות הממשלתיות.

 

  1. פעילות בצ'קים

לאור המצב והחשיבות לשמור על מינימום יציאה מהבית, הגדלנו בלאומי את התקרה להפקדת צ'קים דרך האפליקציה, כך שניתן כיום להפקיד צ'ק בודד בסלולר בסכום של עד 50,000 ₪, ובמהלך חודש אחד ניתן להפקיד צ'קים בסכום מצטבר של עד 240,000 ₪.

 

חשוב לדעת שהאפליקציה והאתר מאפשרים לכם לצפות במצב הצ'קים מבחינת מועד מתן וקבלת צ'קים, לבטל צ'ק (במידת הצורך) או לצפות בריכוז הצ'קים הדחויים על מנת לתכנן את תזרים המזומנים שלכם. ניתן להשתמש בשירות שקורא את הצ'קים בצורה מגנטית ומעדכן בהתאם את מצב החשבון. 

 

פעילות בצ'קים

 


בנוסף, אם פנקס הצ'קים שלכם עומד להסתיים, ניתן לבצע הזמנה דיגיטלית של פנקסי צ'קים חדשים  באמצעות שליח עד הבית.

 

בעלי עסקים שמאפשרים ללקוחותיהם לשלם באמצעות צ'ק יכולים גם להיכנס לאפליקציה ולהפקיד את הצ'ק בקלות ובמהירות: פשוט מצלמים את הצ'ק עם הנייד,  מזינים את סכום העסקה – וזהו! ביום העסקים הבא תוכלו כבר לראות את הכסף נכנס לחשבונכם.

 

  1. חתימות, חתימות וחתימות

בבוקר אתם חותמים לספקים על הזמנות עבודה, בצהריים ללקוחות על קבלות מס, ובערב – על הדוחות של מס הכנסה. למי יש כוח לעוד חתימות ועוד ניירת? לכן היום, כשהכול כבר אלקטרוני ומוגן על ידי ההגנות המחמירות ביותר, אתם  לא צריכים לחתום יותר פיזית על הניירת והמסמכים, אלא פשוט לבצע חתימה סלולרית ישירות מהנייד או מהטאבלט והכי חשוב – מכל מקום שאתם נמצאים.