אורן קניאל

10 טיפים ליזמים בתחילת הדרך

אורן קניאל
במסגרת שיתוף פעולה של לאומיטק עם ארגון Startup Grind, התקיים לאחרונה מיט אפ בו התארח אורן קניאל, מנכ"ל AppsFlyer ושיתף מניסיונו ליזמים בתחילת דרכם.

לרבים מאתנו יש שאיפה להקים מיזם עם רעיון חדשני – אך לא כולם באמת מצליחים להגשים את הרצון. במהלך הדרך שעברתי אימצתי לעצמי מספר דרכי פעולה שסייעו לי:

 

1. מוטיבציה היא המפתח להצלחה: אם אין לך מספיק מוטיבציה, אתה לא תגיע לשום מקום.

 

2. לזוז מהר: כשהתחלנו לעבוד על המוצר שלנו, לא היה דבר כזה בשוק. כשהשקנו את המוצר, כבור היו שתי טכנולוגיות דומות בשוק.

 

3. לגדול עם השוק: שוק גדל הוא קריטי לסטארט-אפ; זה חייב לקרות על מנת שהחברה שלך תצמח. שוק ההיי טק המקומי והגלובלי משתנה ביום כמו מאה שנה של שוק ההון הישן, אין יום שאני לא יכול לחשוב מה אני עושה לא בסדר ומנסה לתקן בתנועה. לא רק בכדי לשחות עם הזרם, בעיקר בשביל להכתיב אותו.

 

4. שימו דגש על הלקוחות שלכם, לא על המתחרים: אם אתם מסתכלים יותר מדי על המתחרים שלכם (מה הם עושים ומה הם לא), אם אתם יותר מידי מודאגים מכך, יש לכך השפעה שלילית. אבל אם תתרכזו בלקוחות שלכם ובצרכים שלהם, זהו דפוס חשיבה שונה לחלוטין שיאפשר. הלקוחות שלנו הם מצפן הרבה יותר טוב מאשר מתחרים. הם הצורך לשינוי ולחזון. אם אעשה מה שעשיתי עד היום אגיע תמיד לאותו מקום. שאיפות הלקוחות הם החלומות לביצוע של המחר.

 

5. כישרון הוא הכל – הביאו את האנשים הנכונים: צרו צוות של אנשים שבאמת מתלהבים ממה שאתה עושים. יש לנו מעל 200 עובדים נכון להיום, אבל היו לנו תהליך גיוס איטי. אנחנו גדלים במהירות אבל בוחרים את עובדינו בקפידה.

 

6. התחלקו בהון העצמי שווה בשווה עם המייסדים השותפים ותמצאו את האנשים הנכונים לעשות זאת עימם.

 

7. מצאו משקיע איכותי שהוא גם שותף טוב: אני מוכן להיות מאוד גמיש בתנאים אם אמצא את השותף הנכון לעבוד איתו.

 

8. עשו מה שהגיוני אבל מה שהגיוני לכם. אתם בעלי החזון וכמו אמן משוגע – לפעמים יבינו את העבודה שלך רק לאחר שנים. אתם תקבלו סירוב מאנשים שונים. (אני בטוח שגם ואן גוך היה ללעג בתחילת דרכו ואמרו לו שהוא מצייר בצורה מוזרה ומשונה).

 

9. בנו קשרים עם משקיעים: תפתחו קשרים עם משקיעים שיש להם עניין במה שאתה עושה. המשקיע שלך צריך להיות מעוניין לבלות זמן איתך.

 

10. היו עקביים: לפני המפגש המוצלח הראשון שלנו, כולם אמרו לנו "לא". כל האקו-סיסטם בישראל. תזכרו, לוקח 20 שנה להפוך להצלחה בין לילה. את ה "לא" יש לכם כבר. אל תוותרו, כי אולי מקסימום, מישהו יגיד לכם "כן".

 

Startup Grind היא קהילת היזמים הגדולה והצומחת בעולם עם למעלה מ-1,000,000 יזמים ב-200 ערים בעולם.

הקהילה נוצרה במטרה לחנך, לעורר השראה ולחבר בין יזמים ברמה המקומית והגלובלית. הפעילות התל-אביבית מנוהלת על ידי שחר מטורין, רם יוניש וצוות של מתנדבים חובבי סטארט-אפים עם נגיעה מקומית ובינלאומית.

לפרטים נוספים על פעילות Startup Grind בישראל >>>  

 

Appsflyer, פיתחה פלטפורמה לניטור ומדידת קמפיינים של פרסום במובייל.

לאחר התרחבות מהירה עקב גיוס של 20 מיליון דולר ב-2015, החברה כעת משרתת חברות ענק כמו Samsung, HBO ו-McAfee.

לפרטים נוספים על AppsFlyer >>>

 

לאומיטק מבית לאומי מספקת ליווי פיננסי לחברות ההיטק בכל שלבי החיים שלהן באמצעות סניפי הייטק הפרוסים בישראל ובמרכזי הייטק גלובליים. לאומיטק מציעה אפשרויות מגוונות למימון, מוצרים בנקאיים ייחודיים, גישה לאקוסיסטם ותשתית גלובלית.

לפרטים נוספים על לאומיטק >>>

שחר מטורין ורם יוניש עם אורן קניאל במיט אפ במשרדי לאומי